ایاز سپهری راد در بعد از شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: مسئولان نظام برای حل مشکلات مردم تلاش کنند و به شعار و حرف‌های غیر عملیاتی بسنده نکنند.

دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: دشمنان قسم خورده نظام با تحریم‌های ظالمانه دنبال ناامید کردن مردم هستند. مسئولان باید با تکیه بر راهبرد «اقتصاد مقاومتی» به مقابله با توطئه‌های دشمن بروند و به آمار و ارقام بسنده نکنند.
سپهری راد گفت: مسئولان ۳ قوه به طور شفاف به وعده‌های مردم جامه عمل بپوشانند و با مبارزه جدی و قاطع با مفاسد مردم را امیدوار کنند.وی بیان کرد: یکی از راه‌های توسعه و مبارزه با فساد نقد پذیری است و مطابق رهنمودهای رهبری نقد و نقدپذیری امری لازم است و البته بایدبین نقد و سیاه نمایی و تهمت تمییز قائل شویم.
این فعال دانشجویی با اشاره به وظایف تشکل‌های دانشجویی در مطالبه‌گری از مسئولان عنوان کرد: مسئولان دولتی به شکل ویژه به مشکلات مردم بپردازند و مردم از این قضیه گلایه‌مند هستند و تشکل‌های دانشجویی نیز این مسئله را به طور جدی پیگیری می‌کند.
وی با انتقاد جدی از دولت گفت: مسئولان دولتی می‌بایست در کنار مردم بوده و صدای مظلومان را بشنود و به وعده‌های که به مردم دادند پایبند باشند و وعده‌های چون ایجاد اشتغال و مبارزه با اشرافیت را عینیت بخشند.
دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: واگذاری اقتصاد به مردم باعث می‌شود مشکلات مردم حل شود و خصوصی سازی و اتکا به اصل۴۴ قانون اساسی می‌تواند راهکاری اساسی برای حل این مشکلات باشد.وی گفت: اعتراض و گلایه‌مندی مردم حق طبیعی مردم است و دولت باید ان‌ها را بشنود و این مسئله داخلی است و به دشمنان این ملت ارتباطی ندارد.