محمدرضا محمدی دبیرسیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به آشوب فتنه‌گران بعد از انتخابات سال ۸۸، گفت: عده‌ای از اصلاح‌طلبان رادیکال امروز کلید واژه‌ جدیدی را با عنوان «آشتی ملی» مطرح می‌کنند که نکات متعددی را می‌توان از این رویکرد جدید برداشت کرد، یکی از این نکات این است که عده‌ای از اصلاح طلبان که دیگر در نظام جایگاهی ندارند، سعی دارند با حداقل گرایی در اهداف و آرمان‌هایشان، به صورتی انگل‌وار به حیات خود در سپهر سیاسی ادامه دهند.

وی افزود: مغالطه جالبی که در طرح «آشتی ملی» وجود دارد این است که جوری القا می‌کند که گویی مردم با همدیگر قهرند که عده‌ای صلح طلب، سوپرمن‌وار باید بیایند و بین مردم صلح و آشتی برقرار سازند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: این عده معدود باید بدانند که هیچ نقطه مشترکی بین آنها و ملت شریف و انقلابی ایران وجود ندارد؛ ولی با همه اینها باید هوشیار باشیم، چون افراد معدودی در کشور به دنبال این هستند که منافع سیاسی خودشان را با دوقطبی سازی‌های مخرب در جامعه، محقق سازند.

محمدی تصریح کرد: متاسفانه اغتشاشگران امروز بعد از گذراندن دوران بلند مدت انزوایی که در ۹ دی ۸۸ به آنها تحمیل شد، سعی دارند با حداقل‌گرایی در آرمان‌های تکفیری‌وار خود، بدون توبه و بازگشت از جنایاتشان در فتنه ۸۸، دوباره وارد سیستم تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور شوند ولی مردم هرگز جنایت‌هایی مانند کشتار جوانان، به آتش کشیدن مساجد و توهین به بیرق حضرت سیدالشهدا(ع) در سال ۸۸ را فراموش نخواهند کرد.

وی گفت: مسئله جایی جالب‌تر می‌شود که رئیس جمهور هم در روز ۲۲ بهمن از آشتی ملی سخن می‌گوید، اینجاست که باید بگوییم چنین کلید واژه‌هایی در نظام‌های سیاسی مختلف در سراسر دنیا، از زبان عناصر اپوزیسیون هر نظام مطرح می‌شود.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد اظهار داشت: امروز اگر کمی دقیق‌تر به تحولات سیاسی کشور بنگریم، گرایش به حداقل‌ها را، هم در اصولگرایان و هم در اصلاح طلبان می‌توانیم ببینیم که شاید این به آن معنا باشد که کم کم باید همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند شاخصه خود را انقلابی‌گری قرار دهیم.