علیرضا فیروزی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک، قبل از خطبه های نماز جمعه شهر اراک تاریخ تاسیس و شکل گیری انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل را بعد از انحرافات ایجاد شده در سال های ۷۸ و ۷۹ و اعلام برائت از انجمن های اسلامی که از خط امام جدا شده بودند ذکر کرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران این انجمن ها امروز پر توان و قدرتمند هستند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ فیروزی با بیان اینکه خواسته رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان در ماه رمضان حضور تشکل های دانشجویی در تریبون نماز جمعه بوده است بیان کرد:  عده ای به دنبال تنش آفرینی و سو استفاده از این جایگاه هستند و حتی تشکل های یکبار مصرف دانشجویی نیز تلاش دارند در این تریبون ها حضور پیدا کنند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک با ذکر سخن مقام معظم رهبری که ” برای من تشکل های انقلابی با تشکل هایی که نسبت به مسائل انقلاب بی تفاوت هستند یکسان نیستند” ابراز کرد: دریافت مجوز از سوی تشکل ها صرفا جنبه قانونی دارد و برای انقلابی بودن باید شاخص های انقلابی را داشت.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص های انقلابی بودن پایبندی به ارزش ها و مبانی انقلاب است و مسئولان در هر جایگاهی که هستند تا زمانی که وفادار به این ارزش ها باشند برای مردم محترم هستند اظهار کرد: برخی از مسئولان بلند پایه کشور با تفکرات لیبرالیستی به دنبال تعریف جدیدی از اسلام هستند و از کلیدواژه هایی مثل اسلام رحمانی استفاده می کنند.

فیروزی با اظهار تاسف از اینکه پاره کردن عکس امام راحل توسط آشوبگران و فتنه گران در قائله سال ۸۸ در دانشگاه اراک توسط یکی از نمایندگان مجلس توهم خوانده می شود با اشاره به موضوع حصر ابراز کرد: برخی نمایندگان در مجلس مساله رفع حصر را به عنوان یکی از دغدغه های دانشجویان عنوان می کنند که این حرف صحیح نیست.

وی ادامه داد: دغدغه دانشجویان مسائل و مشکلات مردم همچون مبارزه با فساد اقتصادی، بیکاری، تورم و رشد طلاق و … است

وی مشکلات معلمان جامعه را که به خاطر حقوق حداقلی مجبور هستند دنبال شغل دوم و سوم باشند سبب گسست تربیتی در بین دانش آموزان دانست و گفت: وزیر فرهنگ موسیقی را عامل کاهش مصیبت های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی معرفی می کند و دغدغه اصلی دولت یازدهم پیگیری لغو کنسرت ها است که در شان مسئولان نظام اسلامی نیست و در تعارض با ارزش های راستین انقلاب و اسلام است اما به گم شدن ۸ هزار میلیارد تومان در صندوق ذخیره فرهنگیان توجهی نمی شود

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک با بیان اینکه رهبرانقلاب از یک پیچ تاریخی در این برهه از زمان سخن گفته است که مسئولان و مردم انقلابی باید با توجه به شرایط در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی حرکت کنند و تصریح کرد: سالروز شهادت شهید مفتح به نام اتحاد بین حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است که این امر می تواند تاثیر بسیاری در این روند داشته باشد.

فیروزی پاسداری از انقلاب و آرمان های امام راحل را وظیفه نسل های سوم و چهارم انقلاب دانست و با بیان اینکه به فرموده شهید بهشتی دانشجویان موذن جامعه هستند بیان کرد: متاسفانه امروز برخی از تشکل هایی دانشجویی در خواب به سر می برند و به جای اینکه زبان مردم باشند، برای احقاق حقوق مردم تلاش کنند و حرف مردم به گوش مسئولان برسانند زبان جریانات سیاسی شده اند.

وی از بهشت خیالی پسابرجام که تغییر محسوسی در زندگی مردم ایجاد نکرد و سایه بیکاری و فقر را همچنان بر سر مردم برخلاف گفته های مسئولان نگه داشت سخن گفت و خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم همچنان پابرجاست و رکود اقتصادی وجود دارد و در عین حال اراده جدی از سوی مسئولان برای رفع آنها وجود ندارد.

وی افزود: حلب را همچون خرمشهر خدا آزاد کرد و به امید خدا آزادی قدس را نیز خواهیم دید، باید ولایت محور باشیم و با وحدت و تبعیت از ولی فقیه زمان امام خامنه ای عزم انقلابی داشته باشیم و از خود باختگیدر مقابل دشمنان این ملت خودداری کنیم.

وی از دانشجویان به عنوان نخبگان جامعه نام برد و با اشاره به بد رفتاری های صورت گرفته در سفر رئیس دولت یازدهم به استان مرکزی با تشکل های دانشجویی انقلابی از سوی برخی مسئولان ابراز کرد: برخی شعار زنده باد مخالف من سر می دهند اما اجازه صحبت کردن به اندیشه مخالف را نمی دهند چرا که در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی با سلیقه خود بعضی از تشکل ها را برای دیدار با رئیس جمهور انتخاب کردند و اجازه ندادند دانشجویان انقلابی با رئیس جمهور ملت دیدار کنند.

فیروزی اظهار نظر برخی افراد که خود ملبس به لباس روحانیت هستند در خصوص اینکه ائمه جمعه نباید پا را از حد خود فراتر بگذارند در حالی که رهبری فرمودند ” ائمه جمعه به عنوان علمای شهرها و میراث داران انبیا باید با استفاده از فرصت اجتماع نماز جمعه تبیین کننده حقایق باشند را مایه تاسف خواند و گفت: تنها لغو سخنرانی همفکران و همسویان دولت مایه شرمسازی نیست بلکه خاموش کردن هر گونه صدای آزادی خواهی و عدالت طلبی مایه شرمساری است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک ادامه داد: حزب اله  و انقلابیون به پشتوانه ملت همیشه در صحنه پاسخ کوبنده ای به کسانیکه از سخنرانی چهره های انقلابی می ترسند و در مقابل سخنرانی تشکل های انقلابی موضع می گیرند خواهد داد.

فیروزی افزایش آمار مبتلایان به سرطان در استان مرکزی را مایه نگرانی مردم دانست و گفت: استان مرکزی از کمبود آب، آلودگی شدید هوا و کمبود فضای سبز رنج می برد.