امیرحسین رفعتی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: رهبر معظم انقلاب در آغاز دهه پنجم این انقلاب الهی بیانیه‌ای صادر کردند که انگیزه و امید مضاعفی به جریان انقلاب اسلامی در سراسر عالم به‌ویژه جوانان تزریق کرد و موجبات یأس و ناامیدی دشمنان این نظام را فراهم کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: جوانان مؤمن و انقلابی ایران یقیناً بعد از مطالعه این بیانیه راهبردی، بار سنگینی بر دوش خود احساس خواهند کرد.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت نیروی انسانی جوان در کشور بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم و پایه‌ای هر کشوری، نیروی انسانی آن کشور است و کشور ایران نیز با نسبت جمعیتی جوان بسیار بالا، از ظرفیت عظیمی در این زمینه برخوردار است.

رفعتی در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل بسته بودن فضای مدیریتی کشور و محافظه‌کاری و بی‌تدبیری مسئولین، این ظرفیت آن‌ چنان‌که باید مورد توجه دستگاه‌های مختلف قرار نگرفته است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی افزود: رهبری انقلاب با مخاطب قرار دادن جوانان در این بیانیه و ترسیم آینده روشن پیشروی نظام جمهوری اسلامی، تکلیف نهادهای مختلف کشور را در مواجهه با جوانان مشخص کردند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه ابتدا وضع تاریخی این انقلاب را تشریح و سپس دستاوردهای کلان چهل سال گذشته را تشریح می‌کنند و سپس با توصیف شرایط حال، توصیه‌های خود را برای ادامه پرشتاب‌تر این راه نورانی مطرح می‌کنند.

رفعتی افزود: دلیل مطرح کردن واقعیت گذشته و حال ایران به همراه آسیب‌شناسی از آن، دمیدن روحیه واقع‌گرایی و امید در جوانان است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر بنده یکی از ویژگی‌های مهم جوان طراز انقلاب اسلامی این است که نه‌تنها خودش منشأ انرژی و انگیزه و امید و افتخار به این راه طی شده در گام اول باشد، بلکه این ویژگی‌ها را به محیط اطراف خود نیز انتقال دهد.