• امروز : سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 30 - رمضان - 1442
  • برابر با : Tuesday - 11 May - 2021
0
میکائیل دیانی:

«ماجرای احمدی نژاد» و انتظاری که از «آقایان» داریم!

  • کد خبر : 8981
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
«ماجرای احمدی نژاد» و انتظاری که از «آقایان» داریم!

در اینکه احمدی نژاد دارد چه می‌کند و تلاش مداومش برای فاصله انداختن با نظام و به تعبیری قرار دادن خود در جایگاه اپوزیسیون نظام است امروز کسی شک ندارد. در اینکه او امروز دارد علیه ساختاری صحبت می کند که خود محصول همان ساختار است و از همان شورای نگهبان و همان حاکمیت مشروعی […]

در اینکه احمدی نژاد دارد چه می‌کند و تلاش مداومش برای فاصله انداختن با نظام و به تعبیری قرار دادن خود در جایگاه اپوزیسیون نظام است امروز کسی شک ندارد.

در اینکه او امروز دارد علیه ساختاری صحبت می کند که خود محصول همان ساختار است و از همان شورای نگهبان و همان حاکمیت مشروعی پیدا کرده هم شکی نیست!

حتی می‌توان شاهد مثال انحرافات او را در گفتارهایی که خودش در سال‌های دور کرده است در مقابل خود و همراهانش قرار داد مثل اینکه او ۸ دی ۸۰  در گفتگو با ایسنا گفته بود که «همواره دیکتاتورها از مقابله با قوه قضائیه و قانون شروع کرده‌اند! به نظر من بیش از اینکه دوگانگی در رفتار قوه قضائیه وجود داشته باشد، در رفتار جریانات سیاسی وجود دارد، قوه قضائیه می‌خواهد با فسادمالی برخورد کند. می‌خواهند متخلف را قهرمان جلوه دهند بعد می‌گویند سیاسی برخورد می‌کنند»

انحرافاتی که ما اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور از همان سال‌های اولیه دولتش در مناسبات مختلف مثل مدرک تقلبی وزیر کشورش مرحوم آقای کردان، در مسئله آقای مرتضوی، فساد آقای رحیمی، فساد همراهان و نزدیکانش و نابخردی‌اش در اداره امورات کشور بارها مورد اعتراض قرار دادیم و در موضع منتقدانه با احمدی نژاد قرار داشتیم!

اینها را هم همه می دانیم ریشه در چه دارد! ریشه در همان «حب نفس»ی دارد که امام بزرگوار ما گفته بود که «اساس تمام فسادها، جنگ ها، ظلم ها، تعدی ها و تجاوزها؛ حب نفس است و یک شعبه از این و یک مظهری از این حب نفس، حب ریاست است؛ حب جاه است؛ حب غلبه است. از اول عالم تا حالا، از این قدرتهای جابر هرچه به مردم رسیده است، از این حب اشتهار، ریاست، حب قدرت و از اینها بوده است که‌ اساسش همان حب نفس است.»

امام بزرگوارمان فرموده بود که همین روحیه‌ایست که در باطن انسان وجود دارد و هر چه به قدرت بیش‌تری پیدا می کند نمود بیش‌تری پیدا می کند و دیکتاتورها و رضاخان ها و هیتلرها از همین حب نفس و قدرت طلبی شان در برابر مردم و آرای مردم ایستادند و خودکامه شدند!

اما غرض از این نوشته بیان این بدیهیات نبوده است، این بدیهیات مقدمه ای است تا مسئله دیگری را بیان نمایم و آن نسبت نخبگان با رفتارها و عملکردهای احمدی نژاد است؛ آنهم آن دسته نخبگانی که در دولت‌های نهم و دهم با احمدی نژاد همکار بوده و منش و روش او را به عینه دیده اند و امروز باید برای بیان حقایق به مردم مبین باشند!

نخبگان سیاسی در حالی سخنی به میان نمی آورند که احمدی نژاد فرومایه این وقاحت را پیدا کرده است که خود را همتراز با رهبری انقلاب بداند و مدام با ایشان مکاتبه نماید! این از کاستی و کاهلی نخبگان سیاسی است که احمدی نژاد خودش را هم سطح ولی فقیه بپندارد و برای اداره کشور نسخه پیچی کند!

آقایان ضرغامی (رئیس رسانه ملی وقت)، جلیلی (دبیر شورای امنیت ملی وقت)، فتاح، مصطفی نجار، محصولی، لنکرانی، حسینی،  میرکاظمی، دانش جعفری، متکی، زاهدی، پورمحمدی، سعیدی کیا، مصلحی، نیکزاد، حاجی بابایی و…(وزرای وقت دولت‌های نهم و دهم)، بذرپاش، داوودی و… ( معاونین وقت احمدی نژاد) که خودکامگی، دیکتاتوری، رفتارهای خلاف قانون و… احمدی نژاد را دیده اید و بعضا از بعضی از شما در جلسات خصوصی بخش هایی از آن را شنیده ام، چرا زبان به سخن نمی گشایید تا جامعه با این مدعیِ منافقِ هزارچهره بیش‌تر آشنا شوند؟!

ما از شما و همه نخبگانی که رفتارهای احمدی نژاد را دیده اند انتظار داریم امروز سخن بگویید و احمدی نژاد را مورد خطاب خود قرار دهید تا وقاحتش به این حد نرسد! ما از شما توقع روشنگری داریم! خاصه آنهایی که امروز داعیه داری سیاستمداری و سیاست ورزی انقلابی و مکتبی را دارند!

میکائیل دیانی

لینک کوتاه : https://news.mostaghel.ir/?p=8981

همچنین بخوانید:

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از بررسی در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.