علیرضا احمدی، قائم مقام دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۵ از سوی ظریف، عراقچی و فریدون سه هدیه برای جان کری و شرمن ارسال شده است، گفت: مسلما مذاکرات ما با آمریکا بر سر موضوع خاصی صورت گرفت و برای عادی سازی روابط مذاکره نکرده ایم.

وی تصریح کرد: دادن هدیه به نمایندگان آمریکا با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. آمریکا را بزرگترین دشمن خود می دانیم ؛ حال نمی دانم دولتمردان با چه انگیزه ای هدیه را به این دشمن اهدا کردند.

قائم مقام دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با بیان اینکه اهدای هدیه به نمایندگان بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی با چارچوب ها و سازوکارهای سیاست خارجی کشورمان همخوانی ندارد، اظهار داشت: با توجه به آنچه که از رهنمودهای امام و رهبری یاد گرفته ایم، دادن این هدایا در هیچ منطقی جایگاه ندارد.

وی گفت: برخی ها متصورند که اگر ما ارتباط خود را با آمریکا بهبود ببخشیم، همه مشکلات حل شده و کلید مسائل ما در دست کدخداست. البته این نگاه ها را در چند ماه اخیر در پی ایجاد برجام به صورت عینی از دولتی ها شاهد بودیم. امروز بی نتیجه بودن برجام برای همه مشخص شده است.