به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مهدی بلوکات دبیر اسبق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با ارسال نامه ای سرگشاده به محمود احمدی‌نژاد اقدام اخیر وی را مورد نقد قرار داد.

در بخش مهمی از این نامه آمده است: مرکز ثقل برداشتی که مخاطب منصف و بیطرف از نامه ی شما و تحرکات اخیرتان دارد، این است که در مرز “شرافت و بی شرفی” درحال حرکت هستید و این رفتارهایتان را جز در این چارچوب نمی توان تحلیل کرد.

متن این نامه را در ادامه می‌خوانید:

بسمه تعالی

جناب آقای محمود احمدی نژاد؛
دررابطه با نامه ی مشمئز کننده و شرم آورتان به رهبر انقلاب، لازم است نکاتی به شما گوشزد شود:

۱- درخصوص محتوای نامه و حرفهای مبهمی که مطرح کردید نیازی به پاسخ گفتن و توضیح وجود ندارد؛ چه اینکه خودتان و دوستانتان و آحاد مخاطبان می دانند که آن حرف های کذایی را نه به قصد و نیت اصلاح گفته اید و نه به آنها ذره ای اعتقاد و پایبندی دارید. واضح است که تنها هدف شما انتقام گیری و عقده گشایی و پراکندن نفرت و خشونت و تحریک معاندین به آشوب و اغتشاش است.

۲- مرکز ثقل برداشتی که مخاطب منصف و بیطرف از نامه ی شما و تحرکات اخیرتان دارد، این است که در مرز “شرافت و بی شرفی” درحال حرکت هستید و این رفتارهایتان را جز در این چارچوب نمی توان تحلیل کرد.

۳- بر فرض اینکه نظام و انقلاب آنگونه که در نامه تان گفته اید دچار عیب و فساد و انحراف است؛ شما خودتان حاصل چه فرآیند و ساختاری بوده اید و چگونه شهردار و رئیس جمهور شدید؟ مگر همین شورای نگهبان و همین آقایان شما را برای انتخابات ریاست جمهوری تأیید نکردند؟ مگر همین نظام و قوه ی قضاییه در سال ٨٨ از رأی مردم به شما صیانت نکرد وجلوی قانون شکنان نایستاد؟

آقای احمدی نژاد
یک انسان تا چه حد می تواند نانمک باشد؟

۴- بنده هم قبول دارم که در بخش هایی از نظام فساد وجود دارد ولی بی شک شما و برخی همراهانتان یکی از مصادیق این فساد بودید و هستید.

آقای احمدی نژاد؛
کردان دروغگو و متقلب وزیر چه کسی بود؟

سعید مرتضوی مدیر سیستم چه کسی بود؟

محمد رضا رحیمی معاون اول چه کسی بود؟

بقائی و مشائی نزدیکان چه کسی اند؟

آقای احمدی نژاد
دستهای شما آنقدر پاک نیست که بتوان با آن آلودگی فساد را زدود.

۵- و اما در نامه تان به مردم و کشور جفا کردید؛ پژواک صدای نتانیاهو و ترامپ و بن سلمان خبیث شدید؛ خون شهدا را نادیده گرفتید؛ نمک خوردید و نمکدان شکستید؛ دروغ گفتید؛ نعل وارونه زدید؛ اعمالتان را حبط کردید؛ خواست دشمن وضد انقلاب را محقق کردید…

۶- در خاتمه بهتر است بجای فرافکنی و غبارآلود کردن فضا، پاسخگوی ٨ سال مدیریتتان در کشور باشید و برای رفع مشکلات دلسوزانه رفتار کنید، نه طلبکارانه و کاسب کارانه

والسلام علی من اتبع الهدی

مهدی بلوکات
دبیر اسبق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسرکشور