• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022
0
به مناسبت 13 آبان منتشر شد:

بیانیه ی اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

  • کد خبر : 4245
  • 13 آبان 1395 - 12:21
بیانیه ی اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

بسم الله الرحمن الرحیم عزت و حیات در سایه ی مبارزه است و اولین گام مبارزه اراده است و پس از آن سیادت کفر و شرک جهانی و خصوصا آمریکا را بر خود حرام کنید . امام خمینی ( ره ) استکبار در اندیشه ی رهبران الهی این سرزمین یک منطق است که البته در […]

بسم الله الرحمن الرحیم
عزت و حیات در سایه ی مبارزه است و اولین گام مبارزه اراده است و پس از آن سیادت کفر و شرک جهانی و خصوصا آمریکا را بر خود حرام کنید . امام خمینی ( ره )
استکبار در اندیشه ی رهبران الهی این سرزمین یک منطق است که البته در طول تاریخ مصادیق گوناگونی داشته است. از میان تمام ویژگی هایی که برای منطق استکباری می توان بر شمرد، معمولا ملت ها و انسان های آسیب پذیر ، قربانی زیاده خواهی و انحصار طلبی مستکبرین بوده و هستند . از این رو انقلاب اسلامی ملت ایران قیامی برای پایان دادن به زیاده خواهی حاکمان مستبد داخلی و حامیان خارجی قدرتمند آنان بود و بر این اساس هویت انقلاب اسلامی با مفهوم استکبار ستیزی پیوندی همیشگی داشته است .
از آنجا که جنبش دانشجویی ایستادگی در مقابل زیاده خواهی و دست اندازی به داشته های ملت ها و خونریزی و توسعه‌طلبی بین المللی را وظیفه ی اساسی خود می داند ، همواره خود را در مقابل استکبار و اتم مصادیق آن یعنی آمریکای جنایتکاردیده است . از آنجا که ملت ایران در پس حوادث تلخ تاریخ چند دهه ی اخیر خود همواره شاهد نقش پررنگ استکبار جهانی در تاراج داشته های خود و سایر ملت های آزاده ی جهان بوده است و حاکمان ساده لوح و ترسوی داخلی را، به عنوان همفکر و همراه و مهره ی درونی ایشان می شناسد، رمز پیشرفت و حیات خود را در تداوم ایستادگی در مقابل دو مصداق از استکبار می بیند :
اولا همان دولت های زیاده خواه ، بدعهد ، نامطمئن و خائنی که هنوز هم حاضر به پذیرفتن حقوق اساسی ملت ایران نیستند و از سویی سال هاست تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به منافع ملی ملت ایران به کار بسته اند و حتی با وجود تلاش برخی مسئولین جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد فضای تعامل و شکل گرفتن توافقات حقوقی ، به آنچه وعده کرده اند عمل ننموده و بار دیگر منطق استکباری خود را به نمایش گذاشتند، که عالی ترین نمونه آن همچنان در دولت آمریکا خلاصه می شود .
ثانیا برخی از تصمیم گیران و مدیران داخلی که دست اندازی به داشته های مردم را حق خود از انقلاب تفسیر می کنند و ابایی از دزدی بیت المال مسلمین ندارند. جنبش دانشجویی ایستادن در مقابل اختلاس ، دزدی ، بی عدالتی و تبعیض و ایستادن در مقابل زیاده خواهی برخی تصمیم گیران نامرد داخلی را از وظایف اصلی خود می داند و آن را در راستای روحیه ی استکبارستیزی خود تفسیر می کند .

ناگفته ارتباط بین دو مصداق بیان شده در اندیشه و افکار سیاسی و فکری آنان روشن و در کارنامه ی سیاه خیانت های آنان به ملت ایران سابقه ی مشترک مخالفت با اندیشه ی اسلام سیاسی و مواضع و آرمان های رهبران الهی این سرزمین ثبت شده است. روشن ترین نشانه ی آن تاکید هر دو بر ذوب شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی در نظام ناعادلانه ی بین المللی و بازگرداندن این مردم به وضعیت پیش از انقلاب اسلامی است . بدون شک ما تکرار ادعای شکست خورده ی حل مشکلات مردم به کمک دولت های زیاده خواه و بدعهد بین المللی را خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی تلقی می کنیم و علاوه بر آن بی تفاوتی نسبت به مشکلات مردم را نیز خیانت دیگری می دانیم که به انقلاب اسلامی آسیب های جدی وارد می کند .
اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در هفدهمین سالروز اعلام موجودیت خود تاکید می کند که دانشجویان عضو این اتحادیه، در لبیک به ندای رهبری معظم انقلاب با مردم ایران اسلامی عهد می بندند، تا آخرین قطره ی خون و تا آخرین نفس دست از مبارزه ی با استکبار بر نخواهند داشت زیرا آرمانی که به رنگ خون جوانان این سرزمین در تاریخ ملت ایران حک شده است محو شدنی نیست .

اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور

لینک کوتاه : http://news.mostaghel.ir/?p=4245

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از بررسی در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.