• امروز : یکشنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - رجب - 1444
  • برابر با : Sunday - 29 January - 2023
2
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه ای خطاب به روحانی:

برسر مردم فریاد نکشید؛ دیگر مجالی برای شعار و وعده نیست امروز باید پاسخگو باشید

  • کد خبر : 12394
  • 19 آبان 1398 - 14:49
برسر مردم فریاد نکشید؛ دیگر مجالی برای شعار و وعده نیست امروز باید پاسخگو باشید

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور با ارسال نامه ای به رئیس جمهور در پی سخنرانی اخیر ایشان در جمع مردم یزد: آقای روحانی برسر مردم فریاد نکشید، در طول چهل سال انقلاب اسلامی صدای آمریکا هرگز از حنجره مردم بیرون نیامد، صدای آمریکا از حنجره کسانی بیرون می آید که در این ۴دهه پیوسته دم از تعامل و سازش با دولت های مستکبر آمریکا زدند، پاسخشان را هم از همان دولت ها گرفتند.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور با ارسال نامه ای به رئیس جمهور در پی سخنرانی امروز ایشان در جمع مردم یزد: آقای روحانی برسر مردم فریاد نکشید، در طول چهل سال انقلاب اسلامی صدای آمریکا هرگز از حنجره مردم بیرون نیامد، صدای آمریکا از حنجره کسانی بیرون می آید که در این ۴دهه پیوسته دم از تعامل و سازش با دولت های مستکبر آمریکا زدند، پاسخشان را هم از همان دولت ها گرفتند/به جای فعالیت های انتخاباتی در ایام پیش رو به ارائه گزارش از عملکردتان با توجه به وعده های انتخاباتی ۹۲ و ۹۶ بپردازید.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

آقای روحانی فریادها و عصبانیت امروز حضرتعالی خود طبل ناکارآمدی و از خالی بودن کارنامه است، امروز بعد از ۶ سال دیگر مردم با سخنرانی و رجز خوانی های شما شادی نمی کنند امروز ملت از دولت ناکارآمد شما کارنامه می خواهد، مردم به جای شنیدن فریادهای شما وضعیت اقتصادی و سفره هایشان را می بینند، دیگر مجالی برای شعار و وعده نیست امروز باید پاسخگو باشید.
آقای روحانی برسر مردم فریاد نکشید، در طول چهل سال انقلاب اسلامی صدای آمریکا هرگز از حنجره مردم بیرون نیامد، صدای آمریکا از حنجره کسانی بیرون می آید که در این ۴دهه پیوسته دم از تعامل و سازش با دولت های مستکبر آمریکا زدند، پاسخشان را هم از همان دولت ها گرفتند.
صدای آمریکا از حنجره کسانی بیرون می آید که ۶ سال تمام سرمایه های مملکت را به اخم و لبخند های کدخدا گره زده بودند و امروز که مردم شعار«روحانی روحانی، اقتصاد اقتصاد» سر می دهند جز دو قطبی کردن جامعه حرفی برای گفتن ندارد، جنس شعارهای امروز مردم از همان وعده هایی است که قرار بود ۱۰۰ روزه حل کنید.
آقای روحانی انتخابات ریاست جمهوری دو سال است تمام شده ولی شما همچنان انتخاباتی صحبت می کنید، علت این همه هجمه به قوه قضائیه در برخورد با فساد و رانت خواری چیست؟ این دو قطبی سازی در فضای حکومت چه آورده ای برای مردم و نظام اسلامی دارد؟ آقای روحانی از چه برآشفته اید؟ از شعارهای به حق مردمی و یا از روند مثبتی که قوه قضائیه در برخورد با دانه درشت ها و از جمله مسئولین و خانواده هایشان در پیش گرفته است؟
چرا در ایام سه ماه مانده به انتخابات یادتان افتاده است که فسادها را برملا کنید؟ چرا در ۶ سال گذشته فسادهای مد نظر را بیان نکرده اید؟ شما که مجال عرض اندام به منتقدانتان هم نمی دهید چگونه است که این همه مدت سکوت کرده اید؟
آقای رئیس جمهور همچنان که وزیر نفت را مسئول می‌کنید که ارقام میلیونی را برای مردم توضیح دهد، از آقای همیشه وزیر نفت که خود بزرگ ترین متهم فساد چندین میلیاردی کرسنت است، در مورد این ارقام هم توضیح بخواهید مگر نامه تان در این مورد در زمانیکه در جایگاه دبیر شورای عالی امنیت ملی بودید را فراموش کرده اید؟
از آقای زنگنه در مورد زیان چند صد میلیون دلاری حذف کارت سوخت به مردم و بیت المال هم توضیح بخواهید!
همچنان که رئیس بانک مرکزی را مسئول می‌کنید تا مساله ۲ میلیارد دلار را برای مردم توضیح دهد، از زیان چند میلیار دلاری بحران ارزی سال ۹۷ هم توضیح بخواهید، در مورد چند میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی که به جیب دلالان رفت و صرف کالاهای غیراساسی شد، رانت ارزی که در اوج بحران های مالی به جای مردم و معیشت آن ها صرف تفریح رفاه طلبان شد هم توضیح بخواهید.
گویا تا امروز صدای مردم را نشنیده بودید، این صدای واقعی مردم است، همان صدایی که به امید حل کردن بحران های اقتصادی به شما در دو مرحله اعتماد کردند، همان هایی که دل به شعار «هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ اقتصاد» خوش کرده بودند، امروز آن ها نتیجه اعتمادشان را می خواهند، مردم را به آمریکایی بودن متهم نکنید، جامعه را به دو قطبی شدن سوق ندهید، از عملکرد دولتتان با سعه صدر دفاع کنید البته اگر حرفی برای گفتن داشته باشید!
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل مردم را رکن رکین جامعه اسلامی و خط قرمز خود می داند و پرخاشگری و اتهام به آن ها را بر نمی تاباند و شما را به جای فعالیت های انتخاباتی در ایام پیش رو به ارائه گزارش از عملکردتان با توجه به وعده های انتخاباتی ۹۲ و ۹۶ دعوت می کند.

لینک کوتاه : http://news.mostaghel.ir/?p=12394

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از بررسی در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.