• امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 1 - رمضان - 1444
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
1
نشست خبری هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر

نشست خبری هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

  • کد خبر : 12598
  • 09 بهمن 1398 - 10:25
نشست خبری هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

نشست خبری هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با حضور سجاد اسدی دبیر تشکیلات این اتحادیه و سید ایمان احمدی دبیر آموزش و مسئول برگزاری هجدهمین اردوی جهاد اکبر برگزار شد. سجاد اسدی در این نشست گفت:اردوی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان امسال در شرایط زمانی ویژه‌ای برگزار […]

نشست خبری هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با حضور سجاد اسدی دبیر تشکیلات این اتحادیه و سید ایمان احمدی دبیر آموزش و مسئول برگزاری هجدهمین اردوی جهاد اکبر برگزار شد.

سجاد اسدی در این نشست گفت:اردوی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان امسال در شرایط زمانی ویژه‌ای برگزار می‌شود. از یک سو شهادت سردار سپهبد شهیدسلیمانی را پشت سر گذاشته ایم و از سوی دیگر انتخابات مجلس را در پیش داریم. از طرفی نکته مهم این است که در طلیعه گام دوم انقلاب با تشدید فشار‌های آمریکا بر نظام و ملت ایران مواجه شده ایم.

وی تصریح کرد: ما از نظر تحریم‌های اقتصادی، فشار رسانه ای، شیطنت‌ها و ضربات سیاسی و نظامی که خود را در ترور شهید سلیمانی نشان داد در شرایط کم سابقه‌ای قرار گرفته ایم؛ با این وجود دشمن سطح بالاتری از دشمنی را علیه ملت ایران آغاز کرده است پس ما هم باید سطح بالاتری از آمادگی را برای داشتن ایرانی قوی که می‌تواند از منافع خود در سطح بین الملل، آمادگی، امنیت و رفاه مردم فراهم کنیم البته رسیدن به این هدف لوازمی دارد.

اسدی تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقتصاد کانون دشمنی آمریکایی‌ها بوده است؛ با این وجود ما باید با یک نگرش عالمانه و با تکیه بر ظرفیت جوانانی که در این حوزه رشد کرده اند اقتصاد کشور را توانمند کنیم. بنا بر این ضرورت مسئله اقتصاد توانمند بخشی از شعار هجدهمین اردوی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان را تشکیل می‌دهد.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه هدف از داشتن اقتصاد توانمند این است که ما بتوانیم عدالت را به معنای واقعی کلمه در تمامی ابعاد پیاده سازی کنیم تا بتوانیم با آمریکا و هم پیمانان این کشور مقابله کنیم، افزود: موضوع مهم در بحث عدالت و عدالتخواهی ساختارمند این است که ذات جریان دانشجویی و هویت آن با مسئله آرمان خواهی پیوند خورده و این مسئله نیز برای عموم مردم محترم و پسندیده است.

وی اضافه کرد: در بین آرمان‌های مختلف از جمله آزادی، استقلال، معنویت و پیشرفت مسئله عدالت موضوعی است که در کانون توجه دشمن قرار گرفته است با این وجود جریان دانشجویی نیز در کانون عدالتخواهی قرار دارد، چون هم کارکرد آن عدالتخواهی است و هم محل رشد و نمو و آزمون و خطای عدالتخواهان واقعی است و از این منظر باید به بحث عدالتخواهی توجه ویژه‌ای شود.

اسدی با اشاره به اینکه عدالتخواهی ساختارمند به معنای مقابله با ساختار‌هایی است که در کشور بی عدالتی ایجاد کرده اند و یا وظیفه خود را در تحقق عدالت ایفا نمی‌کنند، افزود: دولت مجموعه‌ای بزرگی متشکل از شرکت ها، دستگاه‌ها و ساختار‌های تصمیم گیری است که در بحث تحقق عدالت ضعف‌های بزرگی دارد.

اسدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفند ماه تصریح کرد: ما معتقدیم در انتخابات مجلس امکان شکل گیری اقتصاد توانمند با هدف تحقق عدالت وجود دارد با این وجود دوگانه اصلی در انتخابات باید حول محوری شکل بگیرد که در آن کاندیدا‌ها به ساختن ایرانی قوی اعتقاد داشته باشند و از دریچه و درگاه توجه به مردم و ظرفیت‌های جوانان نه از طریق وادادگی و امیدبستن به دشمن در جهت ساختن ایرانی قوی گام بردارند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اینکه ما در شرایطی قرار داریم که نزاع بین گفتمان انقلاب اسلامی و تمدن غرب به اوج خودش رسیده افزود: با توجه به اینکه تجربه برجام را نیز اخیرا پشت سر گذاشته ایم باید در مقابل ارتجاع غرب گرایان و عقب گرد آن‌ها در ایران ایستاد و نباید اجازه داد این استراتژی شکست خورده در کشور تکرار شود.

وی گفت: در مورد انتخابات آنچه که برای ما مهم است این است که کسانی وارد این عرصه شوند که ایده محور باشند مثلا بگویند که چگونه می‌خواهند مسئله مالیات را حل کنند و چه ایده‌ای برای کاهش بیکاری، افزایش تولید، حل مسئله ذی نفعان در مجلس و از بین بردن کانون‌های ناکارآمدی درحوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارند.

اسدی اظهار کرد: کسانی که می‌خواهند وارد مجلس شوند باید اجرای عدالت از مسیر اقتصاد توانمند را دنبال کرده و ایده‌های خود برای تحقق این مسئله را بیان کنند و ما این موضوع را از کاندیدا‌ها مطالبه می‌کنیم. البته حرکت در این مسیر نیازمند الزاماتی است یعنی اینکه باید قبیله گرایی سیاسی پایان بپذیرد و جوان گرایی به معنای واقعی کلمه محقق شود به این معنا که جلوی جوان گرایی رانتی را بگیریم.

سید ایمان احمدی
سیدایمان احمدی، عضو شورای مرکزی و مسئول برگزاری هجدهمین اردوی جهاد اکبر درباره جزئیات این اردوی آموزشی گفت: «این اردوی آموزشی ۱۱ تا ۱۸ بهمن‌ماه با حضور ۷۰۰ نفر از فعالان اتحادیه در سه بخش اصلی برگزار خواهد شد.»

وی تصریح کرد: «محتوای این دوره آموزشی در سه بخش قابل تقسیم‌بندی است. بخش اول به آموزش‌های تشکیلاتی و عقیدتی اختصاص دارد که در آن پیرامون جایگاه دانشجو و دانشگاه و ضرورت حضور در تشکل‌های اسلامی و ‌انگیزه تشکیلاتی، اصول و مبانی کار تشکیلاتی، مدیریت زمان، ولایت‌فقیه، عدالت و آزادی، جریان‌شناسی سیاسی و جنبش دانشجویی، کار تشکیلاتی از منظر قرآن و گام دوم انقلاب آموزش‌های مختلفی ارائه می‌شود. در بخش دوم این دوره که با حضور شخصیت‌های مطرح ملی برگزار می‌شود، ابعاد مطالبه‌گری و انتخاباتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. دریادار سیاری، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد، قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رستمی رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها، آیت‌الله میرباقری و آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری ازجمله دعوت شدگان جهاد اکبر هجدهم هستند.»

احمدی ادامه داد: «بخش سوم برنامه‌های اردوی جهاد اکبر به‌ ویژه‌برنامه‌ها اختصاص دارد. همایش ویژه زنان و خانواده با حضور غلامی، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق(ع)، همایش بین‌الملل با حضور جمعی از فعالان حوزه بین‌الملل و چند تن از سفرای کشورهای منطقه و آمریکای جنوبی برگزار می‌شود و همچنین همایش بازخوانی مفاهیم فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی و تجلیل از هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب در اردوی انجمن‌های اسلامی است.»

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل امسال هجدهمین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر را در مشهد مقدس برگزار می‌کند.

لینک کوتاه : https://news.mostaghel.ir/?p=12598

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از بررسی در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.