• امروز : سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 30 - رمضان - 1442
  • برابر با : Tuesday - 11 May - 2021
0
بیانیه پایانی کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین:

آزادی فلسطین آرمان همه مسلمانان

  • کد خبر : 8554
  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
آزادی فلسطین آرمان همه مسلمانان

بسم الله الرحمن الرحیم وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ جنبش دانشجویی مسلمان در گذر تاریخ همواره با آرمان خواهی معنا پیدا کرده و هویت یافته است. ظلم ستیزی یکی از عالی ترین و مقدس ترین آرمان عدالت طلبان تاریخ بوده است. اسلام سکوت در برابر ظلم را جایز نمی داند و […]

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ

جنبش دانشجویی مسلمان در گذر تاریخ همواره با آرمان خواهی معنا پیدا کرده و هویت یافته است. ظلم ستیزی یکی از عالی ترین و مقدس ترین آرمان عدالت طلبان تاریخ بوده است. اسلام سکوت در برابر ظلم را جایز نمی داند و اگرچه در مفاهیم اسلامی، ظلم ستیزی محصور در مرزهای جغرافیایی و قومیتی نیست اما حتی در منطق سیاست مداران در سراسر جهان نیز بی تفاوتی در برابر تحولات بین المللی و خصوصا منطقه ای حماقت است.

واقعیت جهان امروز برای آگاهان و اندیشمندان و حتی توده های مردم روشن شده است. لابی قدرتمند صهیونیسم بین المللی که عملا بر بخش های مهمی از مقدرات اقتصادی، فرهنگی، رسانه ای و سیاسی عمده کشورهای غربی تاثیر بسیار زیادی دارد، از بیش از ۶ دهه قبل تلاش نمود در منطقه مهم غرب آسیا به قدرت اول تبدیل شود.

ادبیات متکبرانه سیاستمداران غربی و طرح عباراتی چون خاورمیانه جدید و خاورمیانه بزرگ نشان می دهد که صهیونیست ها تبدیل شدن به قدرت اول منطقه را در تضعیف سایر کشورهای منطقه می بینند. اگر تا گذشته این مسئله در سطح تحلیل های سیاسی مطرح می شد، امروز واقعیت هر روز جهان اسلام و کشورهای منطقه، آن را اثبات کرده است. بدون شک، طرح خاورمیانه بزرگ فقط متوجه کشورهای محور مقاومت باقی نخواهد ماند و دیر یا زود دامن‌گیر برخی حاکمان و دولت های فاسد، خودفروخته و جنایتکار حاشیه خلیج فارس هم خواهد شد. شکل گیری خاورمیانه مدنظر صهیونیست ها در پرتو ایجاد و تقویت شکاف های مذهبی و قومیتی در سطح منطقه محقق می شود.

عده ای نادان تحت لوای شعارهای شبه مذهبی در رسانه های خود، به این هدف کمک می کنند و از طرفی گروه های افراطی و انحرافی توسط جبهه غربی، عربی، عبری دائما تجهیز می شوند تا بر طبل جنگ های بلند مدت بکوبند. ادامه این روند به دو نتیجه منتهی خواهد شد: ۱- انحراف افکار عمومی در سطح منطقه از تجاوز به حریم امت اسلامی و قتل و کشتار مسلمانان فلسطین
۲- تخریب و تضعیف کشورهای منطقه و بی دفاع شدن آن ها در برابر هرگونه تجاوز و تعدی.

اینجاست که مسئله فلسطین اهمیت دوچندان می یابد. پیکر زخم خورده ی امت اسلامی را تنها آرمان آزادی فلسطین ترمیم می کند. فلسطین نقطه اتحاد و اشتراک امت اسلامی با سلایق مختلف مذهبی و تنوع های قومیتی است. با حمایت از انتفاضه فلسطین شکاف های بیگانه ساخته، پر شده و روند تخریب و تضعیف کشورهای اسلامی متوقف خواهد شد. بنابراین آزادی فلسطین، آرمان همه مسلمانان است و از این جهت «قلب جهان اسلام» نام گرفته است. در مسیر تحقق این آرمان چند نکته قابل ذکر است:

۱- ما برای مقابله با صهیونیست ها به یک حرکت نو نیاز داریم. شکل گیری این موج جدید، تنها به دست جوانان ممکن می شود. سربازان این جبهه ی جدید، باید تمامی جوانان امت اسلامی در کشورهای جهان اسلام باشند.

۲- جریان دانشجویی به عنوان محل تجمع جوانان فرهیخته، باانگیره و آرمان خواه، سرآمد مبارزان این جبهه خواهند بود. ما دانشجویان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر از جمهوری اسلامی ایران، گام اول را در این گردهمایی برای شکل گیری جبهه واحد دانشجویان مسلمان و مقاوم برداشته ایم و دست دوستی به سمت دانشجویان آرمان خواه در سراسر کشورهای اسلامی دراز می کنیم تا با شکل گیری این جبهه واحد، خونی تازه در رگ های انتفاضه ملت مقاوم فلسطین جریان پیدا کند.

۳- فلسطین قطعا آزاد خواهد شد و اسرائیل فاصله چندانی با نابودی از صحنه ی روزگار و نقشه های ذهنی و جغرافیایی ندارد. شکل گیری جبهه واحد دانشجویان مسلمان و مقاوم، گامی مهم در تحقق این هدف خواهد بود و ما همچون گذشته در کنار برادران انقلابی خود در سراسر منطقه برای آزادی فلسطین در جبهه های فکری، سیاسی و رسانه ای خواهیم جنگید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

لینک کوتاه : https://news.mostaghel.ir/?p=8554

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از بررسی در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.