بسمه تعالی
بیانیه یوم الله ۱۳ آبان
الَّذِینَ کَفَرُوا وَصَدُّوا عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ أَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ
کسانى که کفر ورزیدند و [مردم را] از راه خدا باز داشتند [خدا] اعمال آنان را تباه خواهد کرد سوره محمد/آیه ۱
۱۳ ابان ماه یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی وشکست توطئه های آمریکا به عنوان نماد واقعی ظلم و ستم نقشی اساسی داشت . تبعید امام (ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ از یک سو اعتراض گسترده دانش آموزان به دخالت های آمریکا در ایران و از سوی دیگر شرایط را برای اوج گیری انقلاب و سرنگونی رژیم پهلوی و شاهنشاهی فراهم ساخت. همزمان با این تحولات ، تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ ابان ۵۸ پازل مردم ایران را تکمیل کرد یعنی اولین مبارزات ایران بر علیه آمریکا .
۱۳ آبان را می توان نقطه پیوند برگ های طلایی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران تلقی کرد . دستگیری و تبعید بنیان گذار انقلاب اسلامی در پی اعتراض ایشان به تصویب لایحه کاپیتولاسیون از سوی رژیم طاغوت به منزله آتشی بود که به جان حاکمیت شیطان بزرگ افتاد و انقلاب اسلامی را در مسیری تازه و پر از سختی وارد نمود.
ما دانشجویان انقلابی و ولایتمدار حمایت خویش را از مردم غیور ، دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور که صدای آزادی و آزادگی را برافراشته اند اعلام می کنیم و همچنین این نکته را یادآور می شویم که مراقب انحرافات و اهداف شوم دشمن باشیم و به یاد داشته باشیم ، ما آن ملتی هستیم که نشان دادیم با تحریم ، فشار ها و تمامی توطئه ها اعم از : حمله صحرای طبس ، کودتای نوژه ، ارتباط با عناصر داخلی و پرورش نفوذی ها ، عملیات مرصاد ، تحریم های علمی ، تحریم های پزشکی و دارویی ، تحریم های هسته ای و ترور دانشمندان این عرصه ، تحریم های اقتصادی ، تحریم های تجاری و… همان ایستادگی و مقاومت اوایل انقلاب را داریم و در این راستا رهبر فرزانه و حکیم انقلاب فرموند: اگر بخواهیم برای جنایات آمریکا فهرست درست کنیم یک کتاب میشود .
آری ۱۳ آبان هر سال کتاب جنایات آمریکا سنگین وسنگین تر خواد شد و ملت آزادی خواه ایران بر روحیه استکبار ستیزی شیطان بزرگ از پیش پی می برند . ما دانشجویان هرگونه سازش با استکبار جهانی را محکوم می کنیم واعلام می داریم که جمهوری اسلامی ایران اقتدار ، عزت و آزادی خود را از ابر قدرت های جهان نگرفته است.
یوم الله ۱۳ ابان مظهر مقاومت وایستادگی است ، باشد که بار دیگر نشان دهیم که هنوز دفاع و مقاومت پا برجاست.
وسلام علی من اتبع الهدی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی حرفه ای کرمانشاه
۹۷/۸/۱۳