در بخش مهمی از نامه‌ی سعید تواناراد آمده است: چرا اصرار دارید برای برائت از منافقین و منحرفین، فاسدین فتنه‌گر را تطهیر کنید؟! اخیراً سعی داشتید واکنش به رفتارهای غلط احمدی نژاد را به وسیله‌ی مقایسه با میرحسین موسوی و ذکر نکات مثبت وی مطرح کنید!

متن کامل این نامه را در ادامه می‌خوانید:

حضرات آقایان گنجی (مدیر مسئول محترم روزنامه جوان)

سرلشکر فیروزآبادی(رئیس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح)

با سلام و احترام؛
به نظر می‌رسد امروز اعلام برائت از رفتار منافقانه رئیس جمهور پیشین حتماً لازم است اما جای سؤال است که چرا اصرار دارید برای برائت از منافقین و منحرفین، فاسدین فتنه‌گر را تطهیر کنید؟! اخیراً سعی داشتید واکنش به رفتارهای غلط احمدی نژاد را به وسیله‌ی مقایسه با میرحسین موسوی و ذکر نکات مثبت وی مطرح کنید! حتماً می دانید معنای گفتن این حرف در رسانه، دوقطبی‌سازی پوچ و به معنای ارجحیت دادن یکی بر دیگری است. شما احتمالاً در سال ۸۸ در تهران بودید و لگد زدن موسوی به ۴۰ میلیون رأی مردم و بیانیه‌های چند صفحه‌ای علیه رأی مردم و جمهوریت نظام را دیدید. حالا دل خوش کردنتان به “یک رأی” یا “یک جمله” در راستای پیش بردن کدام پروژه است، الله اعلم!

پیشنهاد می‌کنم که کمی به “دین داری و تکلیف محوری” به جای “پروژه محوری” در سیاست برگردید و سخنان اخیر خود را مرور کنید پیش از آن که دانشجویان و مردم انقلابی از شما روی برگردانند.

اللهم ارزقنا بصیره فی طریق الولایه
والسلام
سعید توانا راد
دبیرسیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور

گفتنی است اخیرا سرلشکر فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح با نقل خاطره‌ای از میرحسین موسوی که یکی از سران فتنه سال ۸۸ است، مدعی شده بود که موسوی از همان اول، احمدی‌نژاد را خوب شناخته بود اما ما توجه نکردیم.

عبدالله گنجی مدیرمسئول روزنامه جوان نیز با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی‌اش مدعی شد که موسوی در حصر به یکی از کاندیدای تأیید شده نظام رای داد اما احمدی‌نژاد و دوستانش رأی باطله دادند.