بسم الله الرحمن الرحیم
گزارشی کوتاه از همایش «نشر انقلاب » در دانشگاه بیرجند
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند همایشی تحت عنوان «نشرانقلاب» با حضور دو تن از
مهمانان خارجی و با موضوع تاثیرانقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی(ره) بر کشورها و حوزه مقاومت، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شهادت عماد مقنیه همزمان با دعای کمیل در مسجد امام صادق(ع) دانشگاه برگزار کرد.
مهمانان این همایش آقای علی احمد از پاکستان و محمد اشرف منتو از کشمیر هند دو تن ازمبارزین،مجاهدین و مبلغین بین المللی ازشبه قاره هند و پاکستان بودند.
در ابتدا استاد علی احمد صادقی با اشاره به اشتراکات ایران و پاکستان، از تاثیر انقلاب امام خمینی(ره) بر کشور پاکستان صحبت کردند.
و گفتند: در پاکستان علاوه برشیعه، اهل تسنن هم از تفکر امام خمینی (ره) تاثیر مثبت گرفتند و گروه های زیادی برای گسترش این تفکر تشکیل شد.
در ادامه ایشان افزودند: در دهه های اخیر پاکستان پیشرفت های زیادی داشته و تمام کشورهای اسلامی باید از حق خود در برابر دشمنان که مانع پیشرفت کشورها هستند دفاع کنند.
در ادامه برنامه استاد محمد اشرف منتو از وضعیت کشمیر هند صحبت کردند و اینکه بعد از انقلاب اسلامی سازمان ها و احزاب مختلفی در کشمیر بوجود آمد و کم کم مردم بیدار شدند.
در ادامه ایشان به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
ایشان در پاسخ به موضع سازمان ملل درباره کشمیر گفتند:
نیروهای نظامی ازتظاهرات مردمی در دفاع از حق شان جلوگیری می کند و سازمان ملل هم در برابرحق کشی ها و جنایات در کشمیر اقدام خاصی نمی کند چون با حل مشکلات کشمیر مانند ایران خواهد شد و سازمان ملل از این پیشرفت می ترسد.
محمد اشرف منتودرباره جدایی کشمیر از هند افزودند: با شرایط خاص و ویژه ای که کشمیر از لحاظ منابع آبی دارد هندوستان حاضر به جدایی از کشمیر نیست چون با چالش های جدی مواجه خواهد شد.
جلسه بعد از پرسش و پاسخ های دانشجویی به پایان رسید.
در ادامه این مراسم دو میهمان بر مرقد مطهر شهید گمنام تدفین شده در این مسجد حضور یافتند و ادای احترام نمودند.
در پایان به رسم ادب از دو میهمان تقدیر به عمل آمد.