علی شفیعی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، در گفت‌‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به  این که در سال ۲۰۱۵ از سوی ظریف، عراقچی و فریدون سه هدیه برای جان کری و شرمن ارسال شده است، گفت: فارغ از این مساله که ارسال هدایا برای طرف مذاکره ای که به تصریح امام(ره) دشمن قدیمی ما بوده و خواهد بود چه جایگاهی دارد، شاید هدیه دادن و هدیه گرفتن از کوچکترین مثال های روشن شدن منطق استکبارستیزی دولت یازدهم باشد.

 

وی تصریح کرد:‌ اگر نگاهی گذرا به پرونده تعاملات دولتی ها با نماد استکبار جهانی داشته باشیم، نمونه های زیادی می‌بینیم که به وضوح نمایانگر این هستند که دولتی ها نه تنها منطق استکبارستیزی متفاوتی نسبت به منطق انقلابی آن دارند، بلکه انگار اصلا طرف مقابل را دشمن نمی‌دانند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران بیان داشت: آیا از نظر دولت یازدهم منطق مذاکره با دشمنی که سالهاست در هر عرصه ای دشمنی خود با ملت ایران را اثبات کرده این است که دو مقام ارشد مذاکره کننده ایرانی برای کسی که به قصد جان پای میز مذاکره آمده هدیه ارسال کنند؟
وی در پایان خاطر نشان کرد: وقتی به تصریح رهبرمعظم انقلاب بناست مذاکره ای خارج از سایه تهدید و تحقیر، آن‌هم برای بازگرداندن حق این ملت داشته باشیم، این دست چاپلوسی ها در منطق استکبارستیزی جای میگیرد یا منطق مذاکره قهرمانانه؟