ابوالفضل مظاهری، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به وجود مسئولان دو تابعیتی در کشور گفت: در زمان های خطرناکی که برای انقلاب و نظام به وجود می‌‌‌آید و در آن زمان که نیازمند مدیریت و اعمال نفوذ مدیران انقلابی برای جهت گیری خاص انقلاب هستیم، مطمئنا مسئولان و مدیرانی دوتابعیتی دل در گرو انقلاب و ایران نداشته و به فکر تابعیت دوم و گرین کارت ها و سفرهای خارجه هستند و در این لحظات حساس هیچ کمکی به انقلاب نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: افراد دو تابعیتی آزمون خود را در بزنگاه های حساس پس خواهند داد؛ ولی بهتر است قبل از اینکه به بزنگاه های حساس در کشور نزدیک شویم، دولت زمینه ساز خروج افراد دو تابعیتی از پست های مدیریتی شود.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل کشور با بیان اینکه وجود این افراد در نظام می تواند به حضور جوانان و استفاده از توان داخلی در بخش مدیریتی کشور ضربه بزند، اظهار داشت: این افراد دل در گرو انقلاب ندارند و در پی آن به جوانان ایران اسلامی هم اعتمادی نخواهند داشت؛ طبیعتا نمی توان انتظار داشت که در فضای کشور کار را به دست جوانان بسپارند.

وی افزود: این افراد معتقد نیستند که در کشورمان می توانیم موفقیت های بزرگی را کسب کنیم و حرکت های جوانان می تواند مثمر ثمر باشد.

مظاهری در پایان خاطرنشان کرد: افراد دو تابعیتی چشم امیدشان به خارج از کشور است؛ گرین کارت خود را دریافت کرده و منتظرند هر زمان که برای کشورمان مشکلی پیش بیاید، به کشورهای دیگر پناه ببرند.