• امروز : سه شنبه - ۲۵ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 19 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 16 August - 2022
0
آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین در مشهد:

ما وظیفه خود می دانیم برای دفاع از بشریت و منطقه با این رژیم بجنگیم

  • کد خبر : 8573
  • 12 بهمن 1396 - 12:48
ما وظیفه خود می دانیم برای دفاع از بشریت و منطقه با این رژیم بجنگیم

به گزارش پایگاه خبری مستقل، آیت الله اراکی در کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: نماد استکبار در منطقه ما رژیم غاصب اسرائیل است، آیا تضاد ما با این رژیم صهیونیستی تضاد پایان یافتنی است؟ آیا این تضاد راه حل دارد؟ وی ادامه داد: ادعای ما این است که این تضاد، سرنوشت ساز است […]

به گزارش پایگاه خبری مستقل، آیت الله اراکی در کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: نماد استکبار در منطقه ما رژیم غاصب اسرائیل است، آیا تضاد ما با این رژیم صهیونیستی تضاد پایان یافتنی است؟ آیا این تضاد راه حل دارد؟

وی ادامه داد: ادعای ما این است که این تضاد، سرنوشت ساز است یعنی یا ما باید باشیم یا آنها و این چیزی نیست که اختیاری ما باشد. اگر ما باشیم باید آمریکا و اسرائیل نباشند و اگر آنها بخواهند باشند ما نمی توانیم باشیم واین یک تضاد اساسی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: به تعبیر ما تضاد تکوینی است نه تضاد تشریعی. تضادی است که جبر صحیح تاریخ را به همراه دارد. هویت اسلامی که هویت خضوع برای خدا و تنها خداست، یعنی ما فرمانروایی غیر خدا را نمی پذیریم.

آیت الله اراکی افزود: در برابر فرمان خدا صد در صد تسلیم هستیم، این تعریف هویت اسلامی است، تعریف لااله الا الله است که می گوییم در برابر هیچ فرمانروایی جز خدا سر تسلیم فرو نمی آوریم. پشت سر همه اینها علم و برهان ودلیل قرآنی وجود دارد و خطابه نیست این هویت هویت پایدار است هویت همیشه پیروز و مقاوم است.

وی تاکید کرد: آنهایی که با درس مقاومت آشنایی ندارند، از این هویت تهی هستند، این هویت شکست ناپزیر است و در چند جای قران به آن اشاره شده است.

جبهه مقاومت تا روز پیروزی پایدار خواهد کرد

آیت الله اراکی اضافه کرد: آنهایی که با سنت ها الهی اشنایی ندارند همیشه امیدوارند که جبهه حق را بتوانند شکست دهند و همیشه منتظرند جبهه مقاومت میدان را خالی کنند، باید بدانند جبهه مقاومت میدان را خالی نمی‌کند و نمی‌تواند خالی کند، این جبهه پایدار است و تاروز پیروزی پایداری می‌کند.

وی با اشاره به آیات قرآن، ادامه داد: قرآن کریم ما را به یوم الفتح وعده داده است. انتظار یعنی انتظار یوم الفتح، یوم الفتح، به معنی فتح توسط جبهه مقاومت است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بخش دیگر سخنان خود گفت: خداوند به ابراهیم فرمود اسلام و هویت اسلامی را بپذیر و او پذیرفت و فرمود اسلمت، قرآن کریم این اسلمت ابراهیمی را توضیح می‌دهد. در قرآن دو گونه اسلام آمده است: یک اسلام اسلام عربی است، اسلام به زبان است. اسلام به زبان همان اسلامی است که در لحظه های سخت عقب نشینی می‌کند و دست مذاکره را با استکبار که هیچ نقطه اشتراکی با آنها نداریم و در تضاد یکدیگر هستیم را پیش می گیرد.

هویت ما هویت ضد امریکایی و ضد استکباری است

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: هویت ما هویت ضد امریکایی است، ضد استکبارو ضد اسرائیلی است. تفسیر وجودی ما نفی استکبار است و تفسیر وجودی استکبار نفی خدا و فرمانروایی خدا است. هویت ما هویت اسلام ابراهیمی است.

وی افزود: اسلام اعرابی به زبان می گوید ولایت فقیه و جمهوری اسلامی را قبول داریم اما در عمل هر جا در برابر دشمن قرار می گیرد کوتاه می آید، توان عمل کردن به دستور خدا ندارد و اگر فشاری به او می آید دست هایش را بالا می گیرد. احساس ضعف از تحریم ناشی از روحیه ی هویت اسلام محمدی نیست. ما مسلمانان، به ویژه شیعیان حضرت علی، نه تنها امروز که ۱۴۰۰ساله است که تحریم مالی و اقتصادی هستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری  پیروزی انقلاب اسلامی یکی از درخشنده ترین دوره های پیروزی اسلام ابراهیمی بر تغیان و استکباری است. سال انقلاب یکسال مردم در محاصره کامل قرار گرفتند، اعتصاب شده بود و نفت نبود. مردم یکسال تحمل کردند ولی پیروزی بزرگ نسیبشان شد.

به پیروزی فلسطین یقین داریم

آیت الله اراکی تاکید کرد: ما به پیروزی فلسطین یقین داریم و مردم فلسطین پیروز خواهند شد. پیروزی ما دو دلیل روشن داریم؛ دلیل اول، مقاومت مردم فلسطین تاکنون است. اینکه تا امروز مقاومت فلسطین ادامه دارد و جریان مقاومت زنده و فعال است نشان دهنده آن است که این جریان جریانی که پایدار است و تا لحظه پیروزی خاموش نخواهد شد.

وی ادامه داد: نکته دیگر نابودی یقینی اسرائیل است. اسرائیل به عنوان یک دولت وجود ندارد، هر دولتی سه رکن  حاکمیت، ملت و سرزمین را دارد. این دولتی که نامش اسرائیل است سرزمینش کجاست، حدودش در کجاست؟ نه تنها خودش نمی داند بلکه سازمان ملل هم نمی داند. اسرائیل اصلا سرزمینی ندارد.آنچه که می گوییم نباشد یک گروه تروریستی است که یک منطقه ای را سراسر به منطقه ی نا امن تبدیل کرده اند، لذا ما وظیفه ی خود می دانیم برای دفاع از بشریت، برای دفاع از امنیت مردم منطقه، برای دفاع از امنیت جهانی با این رژیم بجنگیم تا ازبین برود.

لینک کوتاه : http://news.mostaghel.ir/?p=8573

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از بررسی در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.