ابوالفضل مظاهری دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات سخنگوی دستگاه قضا مبنی بر ارتباط حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور با یک متهم مالی گفت: نقش پررنگ برادر رئیس جمهور در برخی انتصابات و قرارداد‌ها و مناسبات موضوعی است که مدت‌هاست در رسانه‌ها مطرح و در اذهان عمومی به سوالی بی‌پاسخ تبدیل شده است و متاسفانه رئیس جمهور در برابر این سوالات پاسخی به افکار عمومی ارائه نکرده است.

وی افزود: یکی از اصول حاکمیت اسلامی برابری همگان در برابر قانون و پاسخگویی شفاف در موجهه با افکار عمومی است. در سیره و روش حاکمان اسلامی و خصوصا امیرالمومنین مطالب فراوانی از حضور بی دغدغه ایشان در برابر سوالات قانونی وجود دارد.

مظاهری تصریح کرد: روحانی باید بداند پاسخ ندادن به ابهامات موجود در مورد برادرش مانع قضاوت جامعه نمی‌شود و انتظار می‌رود شخص رئیس جمهور، پیش از دیگران، به دنبال شفافیت در این موضوع و پیگیری مسائل مربوط به فساد باشد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد نباید محدود به تریبون‌های عمومی شود و در حرف بماند، ادامه داد: روحانی در صحبت‌های خود به ملموس بودن کاهش فساد در نگاه مردم اشاره داشته و امیدواریم با پاسخگویی و برخورد قاطع وی، شاهد عزم و اراده جدی مسئولان رده بالای کشور باشیم که روحانی پیش‌تر از آن سخن گفته بود.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: اعتماد مردمی به انقلاب اسلامی نباید قربانی رفتار و اعمال خلاف قانون عده‌ای نورچشمی و آقازاده شود و عده‌ای به خاطر ارتباطات فامیلی حاشیه امنی برای خود قائل شوند، به همین خاطر، معتقدیم قوه قضائیه باید بی توجه به ملاحظات غیر قانونی و مصلحت اندیشی‌ها، به وظیفه خود در رسیدگی به پرونده‌های قضائی عمل کند.