به گزارش وبسایت رسمی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز،

مهندس باهنر در برنامه “انتخابات ۹۶ ” که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در تالار حکمت این دانشگاه برگزار گردید گفت :

دولت از رکود عبور کرده، اما ملت نه!”
باهنر در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز افزود: اگر سه رییس جمهور اخیر را بررسی کنیم خواهیم دید هیچ یک از این سه نفر فکر نمیکردند که انتخاب شوند . برای مثال بعد از انتخابات سال ۷۶ به دیدار آقای خاتمی رفتم و از ایشان درباره برنامه ها و اعضای کابینه شان پرسیدم ، اما ایشان خندیدند و گفتند من اصلا فکر نمیکردم که انتخاب شوم.
نایب رییس پیشین مجلس شورای اسلامی گفت : کنار رفتن احمدی نژاد از انتخابات تاثیر زیادی بر رای آوری افراد گذاشت و به هیچ وجه نمی توان انتخابات ۹۶ را پیش بینی کرد. تجربه نشان داده که رییس جمهور ها در ایران ۸ ساله خواهند شد اما این قانون نیست و رای نیاوردن دکتر روحانی محتمل است.
وی افزود : اصلی ترین ضعف دولت روحانی است این است که همه تخم مرغ هایش را در سبد برجام گذاشت. برجام نهایتا تا ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی را بهبود خواهد بخشید و برای بهتر کردن وضع اقتصادی باید به جنبه های دیگر توجه شود.
نماینده سابق مردم تهران خاطرنشان کرد:در شرایط فعلی ما حدود ۳۰۰۰۰۰ میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داریم اما سالانه۳۰۰۰۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی اختصاص داده میشود که این فقط پول فرسایش پروژه های نیمه تمام را تامین می کند.
وی افزود : اگر دولت بخواهد در دور دوم رای بیاورد باید در این مدت کاری کند که مردم هم مثل دولت مردان عبور از رکود را بچشند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد حصر خانگی سران فتنه و رد صلاحیت سید حسن خمینی گفت : اگر آقایان فتنه گر محاکمه شوند مجازات شدیدی در انتظار انان است زیرا حداقل جرم آنها کشتن یکسری انسان بی گناه است و آنان تحت رافت اسلامی مجازات نشده اند.
باهنر در مورد رد صلاحیت سید حسن خمینی افزود : حسن خمینی خوب میداند که مسئولیت ها ارثی نیستند و نباید به صرف اینکه ایشان نوه امام هستند مسئولیت داشته باشند.
وی در مورد قانون مداری در دولت های پیشین گفت : در دولت های نهم و دهم قانون گریزی بسیار زیاد رخ داد . برای مثال در مجلس قانونی تصویب شد به نام قانون تاسیس وزارت ورزش و جوانان و دولت باید اجرا می کرد. اما دولت وقت، قانون را ابلاغ نکرد و گفت ما مصلحت نمیدانیم که این طرح اجرا شود که بعد از پیگیری هایی که انجام دادیم آنها وزیر را به مجلس معرفی کردند.
دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود : یکی از ضعف های دولت روحانی محافظه کاری است. برای نمونه دولت می توانست حدودا ۱۰ میلیون نفر یارانه بگیر را از دریافت یارانه منع کند اما به دلیل محافظه کاری این کار را انجام نداد.

photo_2016-10-04_22-39-29
باهنر ادامه داد : در صورت کاندید شدن احمدی نژاد برای انتخابات سال ۹۶ ممکن بود فتنه دیگری رخ دهد که رهبری از آن جلوگیری کرد. برخی از اصولگرایان نذر کرده اند که هر دور کاندید شوند چه رای بیاورند چه نیاورند. اصرار بر تکرار نامزدی بی تدبیری است. پیشنهادی که بنده به برگان اصولگرایی دادم این بود که بر برخی از اصولگرایان این تکلیف را تعیین کنند که بنا به مصلحت در انتخابات شرکت کنند.