علیرضا کریم‌خانی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: بیانیه راهبردی «گام دوم»، بیانیه‌ای کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر در طول سال‌های پس از انقلاب است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود و مورد مرور مکرر و استفاده به‌عنوان چراغ راه در حرکت کشور قرار گیرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: امروز باید دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از ظرفیت‌های کشور بسیج شوند؛ مهم‌ترین ظرفیت، جوانان کارآمد انقلابی هستند و همان‌طور که در ابتدای راه انقلاب عظیم اسلامی، میدان‌دار اصلی حوادث و طلایه‌داران عرصه مدیریت کشور، جوانان بودند، در «گام دوم انقلاب» نیز باید به نیروی جوان اعتماد کرده و از نیروی جوان انقلابی کارآمد در پست‌های مدیریت کلان جامعه بهره جست.

وی در ادامه افزود: جوانان و تشکل‌های دانشجویی برای اثرگذاری بیشتر باید ابتدا بیانیه را تحلیل و سپس به آن عمل کنند؛ نقش جنبش دانشجویی در این زمان، علاوه بر آماده سازی خود، مطالبه خط به خط این بیانیه از دستگاه های اجرایی و مقامات مربوطه است؛ همچنین خودسازی معنوی، علمی و تشکیلاتی داشته باشند و با مواجهه کارآمد با چالش‌ها و ارائه راه‌حل در جهت پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی، زمینه‌سازان ظهور منجی عالم باشند.

کریم‌خانی در پایان بیان کرد: از موارد مهم دیگر در این بیانیه اشاره کوتاه به مسئله سبک زندگی و خانواده است که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مداحان به‌طور خاص بر مسئله خانواده تأکید داشتند و فرمودند: «دشمن -نه دشمن ایران یا دشمن انقلاب؛ دشمن بشریت- تصمیم گرفته که نظام خانواده را در بین بشر از بین ببرد. خانواده، سنت الهی است. دشمن بشریت یعنی جریان سرمایه‌داری بین‌المللی و صهیونیسم تقریباً از حدود صدسال پیش تصمیم گرفتند که خانواده را در بین بشر از بین ببرند و یکجاهایی موفق شدند. در آن جاهایی که از خدا دور بودند، موفق شدند. در یکجاهایی هم ازجمله در ایران اسلامی ما موفق نشدند،  اما دارند تلاش می‌کنند»؛ لذا موضوع سبک زندگی، خانواده و نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه نیز از نکات حائز اهمیت است.