مرادی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: با آمدن سرپرست به وزارت علوم خصوصا اگر با برخی رفتار‌های ساختار شکن و غیر منطقی همراه باشد زمینه برای تداوم برخی ناکارآمدی‌های فعلی فراهم خواهد شد.

وی افزود: در حالی که وزارت علوم در حوزه افزایش و یا حفظ شتاب رشد علمی کشور و نیز کیفیت تولیدات علمی چندان موفق نبوده است انتظار می‌رود که رئیس جمهور با انتخاب نخبگان آگاه و مطلع علاوه بر تلاش برای تداوم فضای آرام دانشگاه‌ها زمینه ساز رشد علمی کشور شوند.
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان با اشاره به اینکه در مورد وزارت علوم که از لیست وزرای پیشنهادی جامانده هجمه‌ها کم نبوده، گفت: خاطره تلخ حضور سرپرست در وزارت علوم گویا قرار است مجددا تکرار شود. به چه علت باید وزارت خانه‌ای اینچنین مهم در ابتدای دولت و در حالی که هنوز وزیری به مجلس معرفی نشده است بدون وزیر باقی بماند؟ منطقی نیست که خانواده بزرگ وزارت علوم با داشتن ده‌ها و صد‌ها استاد توانمند و مدیر شناخته شده که حتی گاهی مدیریت در سایر بخش‌های اداره کشور را هم در کارنامه دارند منتظر تصمیمات سیاسی گروه‌ها و دولت باشند
مرادی بیان کرد: پس از انتخاب دولت جدید موجی از فشار‌های سیاسی و رسانه‌ای متوجه رئیس جمهور منتخب بود. فشار هایی که بدون شک بیانگر یک سهم خواهی روشن سیاسی است. اینکه نمایندگان مجلس، شخصیت‌های سیاسی و گروه‌های مردمی برای شکل گیری کابینه‌ای کارآمد و توانمند نگران باشند و اظهار نظر کنند پذیرفته و منطقی است. اما اگر با سیاست زدگی، شایستگی‌ها نادیده گرفته شده و ملاک اصلی انتخاب کابینه مرزبندی‌ها و دسته بندی‌های سیاسی باشد طبیعتا اولین نتیجه آن التهاب در فضای سیاسی، رسانه‌ای و در نهایت شکل گیری کابینه‌ای ناتوان و از پیش شکست خورده است.