رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: عدم درک درست از تحولات عالم در شعار «نه غزه و نه لبنان» نهفته است؛ مگر می‌شود کسی در خانه‌ای بنشیند و بگوید اگر خانه همسایه آتش گرفت به ما ارتباطی ندارد؟
دکتر علی اکبر ولایتی در کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: به شما تبریک می‌گویم که چنین حرکت پرشور و کاملا عقلایی و اعتقادی را آغاز کردید.
مشاور مقام معظم رهبری در سخنان خود گفت: باید همین ابتدا بگویم نگران این هیاهوها نباشید که عده‌ای از روی جهالت وسیله‌ای می ‌شوند در دست مزدودان که علیه آرمان‌های مقدس این کشور و این نطام حرف‌هایی بزنند؛ عدم درک درست از تحولات عالم در شعار «نه غزه و نه لبنان» نهفته است. می‌شود کسی در خانه‌ای بنشیند و بگوید اگر خانه همسایه آتش گرفت به ما ارتباطی ندارد.
وی با بیان اینکه همه می‌خواهند جای پایی در کشورمان داشته باشند، تاکید کرد: اینجا قلب تحولات جهان است.
دکتر ولایتی ادامه داد: فرض کنید ما مسلمان هم نبودیم، می‌شود کنار مرز ما در داخل عراق، پرچم اسرائیلی‌ها را در کردستان عراق بلند کنند و ما ساکت بنشینیم؟
افتخار ایران حمایت از محور مقاومت است
مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه لبنان حزب الله توسط ابران تقویت شد و به اعلام آن افتخار می‌کنیم، افزود: امروز حزب‌الله در شرایطی هست که حاکمان اسرائیل همانند جنگ ۳۳ روزه، از آن می‌گریزند.
وی با بیان اینکه مسئولان مقاومت فلسطین در جنگ غزه هم گفتند از نان تا فشنگ را ایران به ما داد، تاکید کرد که این نکته را دکتر رمضان در نشست خبری خود پس از جنگ گفت و ما افتخار می کنیم اینجا نشسته‌ایم و مسلمانان را در برابر صهیونیست‌ها حمایت می‌کنیم.
دکتر ولایتی اضافه کرد: ۲۲ روز تمام کل عزه حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع که مورد حمله ار همه طرف بود، موفق شد مقاومت کند؛ این عزم ملت فلسطین را می‌رساند و حمایت ما را و ماهم افتخار می‌کنیم که اسرائیل را زمین‌گیر کرده‌‌ایم.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری برخی شعارهای انحرافی در خصوص عدم حمایت از ملت فلسطین و حزب‌الله لبنان تاکید کرد: عده مزدور این حرف‌ها را می‌زنند و عده‌ای بی‌خبر هم تکرار می‌کنند اما این نهضت که به فرموده رهبری آغاز شده، مبارک است و باید به دست جوانان ادامه پیدا کند.
وی تاکید کرد: ایران در طول تاریخ، هم در تمدن و هم در فرهنگ، پرچم‌دار بوده و اکنون نیز در منطقه پرچم‌دار است.
مردم ایران در مقابل سلطه می‌ایستند
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه با بیان اینکه امروز بنای آمریکا بر تجزیه کشورهاست، گفت: نقشه خاورمیانه جدید به دنبال تجزیه کشورهاست و ایران با این کار مخالف است.
ولایتی به زورگویی استکبار جهانی در منطقه اشاره کرد و گفت: یکی می‌گوید برجام را حفظ می‌کنیم، البته با موشک‌تان محدود شود. یکی دیگر می‌گوید حضورتان را در منطقه محدود بکنید. به چه دلیل؟ آیا این زورگویی نیست؟ این زور را زمان شاه می‌توانستید بگویید، اما الان خیر.
وی با بیان اینکه همواره مردم ایران در برابر سلطه ایستادند، تاکید کرد: ملت ابران از ابتدای تاریخش هیچ‌گاه سلطه را نپذیرفته، زمان حمله اسکندر به ایران، در مقابل سلطه یونانی‌ها ایستادند و در زمان اسلام هم حقانیت اسلام را دیدند و بنی امیه و بنی‌عباس را ساقط کردند.
حضور ایران در منطقه اجتناب ناپذیر است
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: حضور منطقه‌ای ما امری اجتناب ناپدیر است و برای اینکه تعیین کننده‌ترین عنصر منطقه باقی بمانیم، این روند را ادامه خواهیم داد.
وی اضافه کرد: حضور ما در عراق و سوریه و فلسطین و لبنان با هماهنگی و تمایل دولت‌های این کشورها است. هنچنین اگر به یمن کمک می‌کنیم، این وظیفه انسانی ماست و عربستان بداند که در صورت ادامه این روند، یمن، ویتنام عربستان خواهد شد.
دکتر ولایتی در خاتمه سخنرانی خود از نشریه جبهه واحد رونمایی کرد.
متن کامل سخنرانی دکتر علی‌اکبر ولایتی در این همایش ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.