رضا نجابت، دبیر سابق سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص روز دانشجو گفت: جنبش‌های دانشجویی با عدالت، آرمان و استقلال خواهی شناخته می‌شود.

وی در ادامه افزود: جنبش دانشجویس مسلمان قبل از انقلاب خود را صرف مبارزه با رژیم پهلوی کرده بود و بعد از انقلاب نیز در راه استکبارستیزی و تمدن سازی و نظام سازی مثل ۱۳ آبان ۵۸ که تمام مولفه‌های هویت جنبش دانشجویی را دارا بود فعالیت کرده است.

نجابت در مورد نقش جنبش‌های دانشجویی در زمان حال خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه چندین سال قبل از آن استفاده ابزاری شده است و بازیچه احزاب و جناح‌های سیاسی بود که کمی باعث افت آن شد و به دلیل آن است که احزاب سیاسی بر روی این نوع جنبش‌ها چمبره زدند و تسلط پیدا کردند.

دبیر سابق سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در ادامه تصریح کرد: در سال‌های اخیر جنبش دانشجویی در حال به دست آوردن ماهیت اصلی خود است و قصد ایفا کردن نقش موثری است. جنبش دانشجویی دارای یک ابزار است و آن گفتمان سازی است که متاسفانه در کشور فقط شخص رهبری برای آن احترام قائل است.

وی افزود: جای تاسف دارد که مسئولان تحمل شنیدن نقد دانشجو را ندارند و این کار جنبش دانشجویی را سخت می‌کند اما امیدواریم این مشکلات حل شود.