علیرضا فیروزی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، ضمن انتقاد از عدم بازپخش مستند قائم مقام در رسانه ملیف گفت: تولید آثاری از جنس تاریخ معاصر انقلاب اسلامی بسیار ارزشمند و برای نسل سوم و چهارم انقلاب پر از جذابیت و عبرت است برای همین بر همه لازم است که از چنین آثاری حمایت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه شنیده شده مستند قائم مقام که قرار بود دیشب از رسانه ملی پخش شود، با فشارهایی از بیرون از صداوسیما لغو شد که این اتفاق کج سلیقگی محض مسئولین است و باید هرچه سریعتر در قبال این اتفاق پاسخگو باشند

این فعال دانشجویی تصریح کرد: آنچه در این رابطه حائز اهمیت است دستان پشت پرده ای است که احیاناً منافع خود را با پخش این مستند از سیمای ملی در خطر می‌بینند و لذا باید هرچه سریعتر صداوسیما مرز خود را با آنها مشخص کند و تن به خواسته های آنها ندهد.

فیروزی افزود: لازم است صداوسیما مستقل عمل کند و قربانی فشارهای جناح‌ها و گروه های سیاسی نشود و آنچه که واقعیت است را به معرض دید عموم قرار دهد.

وی گفت: اکنون مطالبه ما در خصوص این مستند که دربردارنده صفحات مهم تاریخ انقلاب اسلامیست این است که مجددا آن را در لیست پخش قرار داده و اجازه بدهند عموم مردم از چنین آثار ارزشمندی استفاده کنند.