مهدی نصیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: متاسفانه آنچه که امروز شاهد هستیم این است که کوچکترین تلاش و همت برای رفع مشکلات متعدد دانشجویان دانشگاه ارومیه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه نقش و رسالت دانشجویی ایجاب می‌کند که تشکل‌ها همواره نقش پرسش‌گر و مطالبه‌گر خود را حفظ  کنند، ادامه داد: همچنین باید بر لزوم پاسخگویی مسئولان به سؤالات، مشکلات و مسائل گوناگون دانشجویان پافشاری کنند.

دبیر اجرایی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه  خاطرنشان کرد: در این زمینه باید مسؤولان امر پاسخگوی کم‌کاری‌ و بی‌تفاوتی‌ خودشان باشند و نباید به بهانه‌های واهی از پاسخگویی به مطالبات دانشجویان طفره بروند که چنین روشی زیبنده هیچ مدیر و مسؤولی نیست.

نصیری با بیان اینکه بر همگان مبرهن بوده که دانشگاه ارومیه با مشکلات عدیده‌ای در زمینه‌های مختلف رو به رو است، اظهار داشت: بخش اعظمی از مشکلات در اثر مدیریت نادرست و خالی از تدبیر همچنین برخوردهای ناصحیح و توجیه‌گرایانه به وجود آمده است.

وی بیان داشت: در پیش گرفتن چنین روشی توسط دست‌اندرکاران باعث شد که بارقه‌های ته مانده امید روزبه‌روز به افول و زوال کشانده شود.

نصیری اضافه کرد: واضح است که در این بین نظرات و عملکرد رئیس دانشگاه و معاونت‌ها میزان و ملاک دانشجویان است بنابراین انتظاری که وجود دارد این است که حداقل قدم‌هایی هر چند کوتاه برای رفع بخشی از مشکلات برداشته شود.