سعید توانا راد، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به سخنان اخیر معاون رئیس جمهور در رابطه با بحث گورخواب‌ها و بی‌خانما‌ن‌ها گفت: در مورد موضع اخیر مولاوردی می‌توان گفت که برای ما که هر روز اخبار دولت را رصد می‌کنیم، واقعاً خیلی هم جای تعجّب نداشت! امّا شاید یک هشدار مهم بود به مردم؛ مردمی که مدیران دولتشان را بدون نقاب ندیده‌اند، شاید با شنیدن چنین جملاتی بهتر بتوانند چهره‌ واقعی این افراد را تشخیص بدهند!

 

وی تصریح کرد: از‌‌ همان روزی که سخنگوی دولت به چپاول‌گران بیت المال و دزدان شیک پوش نجومی بگیر ذخیره‌ نظام لقب داد، زمانی که سخنگوی قوه قضائیه گفت هنوز پرونده‌ حقوق‌های نجومی به ما ارجاع نشده و از‌‌ همان روزی که در نماز جمعه‌ از مانور تجمّل و له شدن عدّه‌ای زیر چرخ توسعه سخن گفته شد، باید توقّع شنیدن اخبار گورخوابی را می‌داشتیم.

 

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره) با بیان اینکه دانشجویان انقلابی اختلاف شدید طبقاتی و ارزش شدن تجمّلات در جامعه را بار‌ها متذکر شده بودند،‌ اظهار داشت: متاسفانه گوش شنوایی نبود. آن روزی که ما به غرب‌گرایان و سازش‌گران و تجمّل طلبان رأی می‌دادیم، باید به فکر امروز می‌بودیم.

 

وی خطاب به معاون رئیس جمهور گفت: خانم مولاوردی، می‌دانید چه می‌گویید؟! یادتان رفته امام خمینی (ره) فرمودند این انقلاب مال این مردم زاغه‌هاست؟ آرمان‌های انقلاب در سخنان شما کجاست؟ آیا جرأت آن را داشتید که از عقیم سازی ژن‌های ضعیف مقابل امام حرف بزنید؟ خانم مولاوردی استعفا دهید. از نظر ما شما و تفکّر شما لایق دفاع از حقوق زنان بیچاره و گرسنگان و بی‌خانمان‌ها نیست. به شما پیشنهاد می‌کنم از مقام‌های دولتی استعفا دهید و یک گالری پر زرق و برق لباس در منزلتان برپا کنید.

 

توانا راد با ذکر این سوال که ژن ضعیف یعنی چه؟ افزود: ژن ضعیف تفکّر خودبرترپنداری و فاشیستی آن افرادی است که فقرا را لایق زندگی نمی‌بینند! چطور افرادی پویش راه می‌اندازند که اثبات کنند سگ فحش نیست، امّا برای دفاع از حریم مستضعفین کاری نمی‌کنند؟! انقلابیّون و عدالتخواهان کجایند که پویش «کارتن‌خواب‌ها هم شهروند هستند!» راه بیندازند

 

وی تاکید کرد: این تفکّر بیمار در سیاستمداران کشور باید ریشه کن شود. اصولگرا و اصلاح طلب هم ندارد. خانه‌های بسیاری از سیاسیّون هر دو جناح بالا‌تر از چهارراه پارک وی است. ویلاهای برخی از افرادی که در ظاهر در دنیای سیاست دشمن خونی هستند، در لواسان دقیقاً دیوار به دیوار یکدیگر است. حقوق بسیاری از اصلاح طلبان و اصولگرایان بالا‌تر از ۵ تا ٧ میلیون تومان است؛ این آرمان انقلاب نبود؛ این مدیر اسلامی نیست. مدیر اسلامی حقوقش را به اندازه‌ای از بیت المال بر می‌دارد که بتواند یک زندگی متوسّط و عادی را اداره کند. نه مانند برخی اصولگرایان فرزندانش را به آمریکا می‌فرستد و نه مانند برخی اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در سفر کیش، به هتل‌های آن چنانی می‌رود؛ این‌ها خیانت است.