در هر کشوری نیروهای مسلح تضمین‌کننده استقلال و امنیت کشورند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تفاوتی معنادار ضامن امنیت و اقتدار مسلمانان جهان و سپر محکمی در مقابل زیاده‌خواهی و زور گوئی مستکبران جهانی است. شکست‌های پی‌درپی ابرقدرت پوشالی و در حال احتضار از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محور مقاومت آن‌قدر برایشان سنگین بود که خلاف تمام قواعد بین‌المللی نیروی رسمی نظامی یک کشور را تروریست نامیده‌اند.

در ادامه نوشته شده است: مادر تروریست‌های جهان امروز در پی اقتدار بی‌نظیر نیروهای مؤمن سپاه پاسداران برای جلوگیری از رشد روزافزون قدرت موشکی، آفندی و پدافندی جمهوری اسلامی ایران، بزرگ‌ترین قاتل تروریست‌های جهان را تروریست می‌نامد! این‌گونه رفتارهای غیرمتعارف و خلاف عقلانیت، دست‌وپا زدن‌های قبل از افول است که آمریکائی‌ها با یاغی‌گری و قلدرمآبی سعی در بازپس‌گیری وجهه ازدست‌رفته‌شان دارند.

در پایان این بیانیه تأکید شده است: این تصمیم برآمده از ترس و وحشت محور عبری-عربی-غربی است و جز بدنام کردن و انزوای جهانی آمریکا و اسقاط رژیم غاصب صهیونیستی آورده‌ای نخواهد داشت زیرا بازیگران منطقه‌ای و قدرت محور مقاومت از امروز لحظه‌ای آرامش برای نظامیان و پایگاه‌های نظامی آمریکائی منطقه غرب آسیا و دولت منحوس صهیونیستی نخواهد گذاشت. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ضمن محکوم کردن این رفتار احمقانه دولت‌مردان آمریکایی خواستار اقدام متقابل و محکم مجلس محترم شورای اسلامی در برابر زور گوئی و حماقت دولت آمریکاست.