رضا نجابت عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه عمر مسئله نفوذ در دانشگاه‌ها و به خصوص تشکل‌های دانشگاهی با عمر انقلاب اسلامی برابر است، گفت: امام خمینی (ره) در ابتدای پیروزی انقلاب که به تاسیس دفتر تحکیم وحدت توصیه کردند فرمودند که باید مراقب عناصر نفوذی باشیم.

وی افزود: دانشگاه مبدا تحولات است و اینکه دشمنان مسئله نفوذ در دانشگاه را جدی‌تر مدنظر قرار می‌دهند امری طبیعی است زیرا دشمنان سعی می‌کنند با نفوذ در دانشگاه به کل جامعه و انقلاب آسیب وارد کنند.

نجابت گفت: در دهه ۸۰ مسئله نفوذ در دانشگاه‌ها بسیار گسترده‌تر شد و هنوز مسئله نفوذ ادامه دارد ولی تشکل‌ها سعی می‌کنند مراقب عناصر نفوذی باشند.

وی ادامه داد: البته نفوذ در مقطع فعلی به عنوان نفوذ فکری مطرح است که در تمامت شکل‌ها دشمن سعی می‌کند نفوذ کند ولی تشکل‌های انقلابی و فرزندان مقام معظم رهبری اجازه نمی‌دهند چنین اتفاقی نمی‌افتد.

نجابت اظهار داشت: ما تضمین می‌دهیم که با مراقبت‌ از ورود عناصر نفوذی به تشکل‌ها اجازه ندهیم قلب ولایت فقیه از جانب تشکل‌های انقلابی بشکند.