بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ
ای کسانی که ایمان آوردید (در برابر مشکلات) استقامت کنید. و در برابر دشمن پایدار باشید (و دیگران را هم به مقاومت، دعوت کنید) و با یکدیگر پیوند مستحکم برقرار کنید و مرزهای عقیدتی را حفظ کنید و قانون الهی را رعایت کنید، امید است رستگار شوید.(سوره مبارکه آل عمران آیه شریفه ۲۰۰)

حلب آزاد شد!
شکر خدای را که هیچ گاه در تحقق وعده هایش به بنده گانش تخلف نکرده است.
شکر خدای را که بازهم ثابت کرد اگر به او ایمان داشته باشیم، تلاش مجاهدانه کنیم و استقامت داشته باشیم ” و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا ”
شکر خدای را که تلاش های مخلصانه رزمندگان جبهه حق در مقابل جبهه زور، زر و تزویر را با پیروزی های مستمر و نهایتا آزادسازی شهر حلب بعد از ۴ سال، بی پاسخ نگذاشت
آزادسازی شهر بسیار راهبردی حلب نه یک مسئله کوچک و جزئی، بلکه اتفاقی بزرگ و بسیار حائز اهمیت بود که دارای پیام های روشنی برای جهان اسلام است. دقیقا زمانی که دولت های اسلامی از مذاکره و دیپلماسی سازش محور با دشمنان نتیجه ای نگرفته اند، بلکه فریب هم خورده اند، بار دیگر استقامت و مقاومت رزمندگان اسلام و حصول پیروزی آنان نشان داد که تنها راه پیروزی و سربلندی، از مسیر مقاومت و ایمان راسخ به یاری خداوند می گذرد. آنچه این دو مقوله را به هم پیوند می دهد، درسی است که باید حکام کشور های اسلامی و  به ویژه دولتمردان دولت جمهوری اسلامی از این اتفاق بگیرند؛
” إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ ”
وعده ای که نه پای میز مذاکره با دولت های مستکبر غربی و در راس آنها آمریکای جنایتکار، بلکه با مجاهدت و استقامت برابر ظلم و کفر محقق شد.
امیدواریم مسوولان خدوم کشور اسلامی مان بیش از پیش از این پیروزی فرزندان امت اسلامی درس بگیرند و فراموش نکنند:
تزویر به شما امان می دهد تا مقاومتتان را بشکند. پس از غلبه شک نکنید گردنتان را خواهد شکست …!
اگر این اتحاد و همدلی زیر لوای اسلام ناب در برابر دشمنان ادامه پیدا کند، به اذن خداوند تا ۲۵ سال آینده، رژیم جعلی اسرائیل وجود خارجی نخواهد داشت و این یک روند ایجابی است که خود دشمنان نیز به آن پی برده اند.

و السلام علیکم و علی عبادالله الصالحین

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم