دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه « به‌وقت‌شام» و «لاتاری» سیمرغ‌های اصلی را از مردم گرفتند، گفت: تبیین اهداف انقلاب، یعنی تولید محصولی که عملکرد نظام را برای مردم تبیین کند.
فاطمه محسنی دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: استقبال گسترده مردم از فیلم‌های «به وقت شام» و «لاتاری» در روزهای آغازین اکران، بلورین‌تر از هر سیمرغ دیگری برای عوامل این فیلم‌ها بود.
وی افزود: در هفته‌های اخیر و در جریان اکران‌های نوروزی، استقبالی که مردم از این دو اثر ارزشی کردند نشان داد هنری که در خدمت انقلاب اسلامی باشد، حتی اگر مورد بی‌مهری برخی جریانات سیاسی در سینما واقع شود، حمایت بی‌نظیر مردم را می تواند با خود داشته باشد.
این فعال دانشجویی تاکید کرد: امروز، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در حال طی کردن مسیری درست و منطقی است و بر اساس آن دیگر دوره شعار دادن‌های بی پشتوانه تمام شده است و تبیین اهداف انقلاب اسلامی به گونه ای است که تولید محصول فرهنگی، با هدف توجیه عقلانی و منطقی عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف است که آخرین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا نمایان‌گر همین مسئله اساسی است.