به گزارش ایسکانیوز، محمدرضا گلرو دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به جنایات اخیر در میانمار، اظهار داشت: امروز شاهد یک هولوکاست واقعی در میانمار هستیم. امروز و در قرن ۲۱ یک حکومت سفاک، ظالم، خودکامه و نژادپرست مردمی را فقط به جرم مسلمان بودن زنده زنده می‌سوزاند، دست و پای آنان را قطع می‌کند و سر از تن آنها جدا می‌کند.

وی افزود: مردم به خاطر دین‌شان سلب تابعیت می‌شوند و از هیچ حقوقی برخوردار نیستند.

گلرو ضمن‌ محکوم کردن این‌ جنایات گفت: همه کسانی که با سکوت خود بر جنایت‌های حکومت دیکتاتور میانمار راه را برای کشتار مردم مسلمان این کشور هموار کردند در خون آنها شریک هستند.

این فعال دانشجویی یادآور شد: وای به حال حکام کشورهای اسلامی حاشیه خلیج فارس که علیه کشور‌های اسلامی دیگر متحد شده و میلیاردها سلاح خریداری شده از آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را علیه مردم مظلوم یمن و سوریه استفاده می‌کنند و در قبال کشتار بی‌رحمانه حکومت میانمار سکوت مرگبار اختیار کرده و حاضر به موضع‌گیری نمی‌شوند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: حکام کشورهای اسلامی باید از خواب غفلت بیدار شوند، سکوت کشورهای مسلمان جنایتی در حق اسلام و مسلمین است که باید هر چه سریع‌تر شکسته شود.

وی افزود: متاسفانه شاهد آن هستیم که اتحاد کشورهای اسلامی به جای آنکه برای دفاع از اسلام صورت بگیرد، برای کشتار و آزار و اذیت مسلمانان در کشورهای بحرین، یمن، سوریه و عراق انجام می‌شود.

گلرو گفت: بسیار مضحک و خنده‌دار است که رهبر اتحاد ملی میانمار یکی از دارندگان جایزه صلح نوبل است، البته که به درستی خانم سوچی را می‌توان هم عرض شیمون پرز در تلاش برای کسب صلحِ غربی موفق دانست. این خود درس عبرتی است برای روشن فکر نماهای غرب زده که با شنیدن جایزه صلح نوبل آب از دهان‌شان راه می‌افتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از سران سه قوه انتظار ورود جدی و موثر به قضیه میانمار را داریم.

این فعال دانشجویی گفت: انتظارات از قوه مقننه و قضائیه فراتر از بیانیه، مصاحبه و نصیحت است. قوه مقننه می‌تواند از ظرفیت اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی استفاه کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت دوازدهم و در راس آن وزارت امورخارجه باید به عنوان مدعی‌العموم در سطح بین‌المللی شکایت خود را تنظیم کرده و از تمام ظرفیت خود برای پیگیری حقوقی نسل‌کشی وحشیانه مردم میانمار استفاده کند، هر چند جناب آقای دکتر ظریف چندی پیش نامه‌ای را به رئیس سازمان ملل نوشتند، اما انتظار از ایشان و دستگاه دیپلماسی اقدامات بیشتر و اثرگذارتر است.