به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، اعضای انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۵۸ دانشگاه سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حادثه تلخ و تاسفبار حمله تروریستی و شهادت چندتن از مردم عزیزمان در چابهار به دست منافقان کوردل و قصی القلب، یک بار دیگر قساوت و خیانت دشمنان ملت ایران را آشکار ساخت؛ به یقین دلهای پر کینه آنان نمی‌تواند تجلی اقتدار ملی و وحدت وهمدلی مردم ایران در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی را تحمل کند.

بی تردید اقتدار و امنیت کشور بااقدامات کور تروریستی خدشه دار نخواهد شد آنچنانکه انسجام و وحدت اقوام ایرانی با محوریت ایران یکپارچه با این حادثه نه تنها تقویت بلکه دو چندان خواهد شد و هوشیاری نیروی امنیتی، نظامی و انتظامی صد چندان خواهد شد.

این اقدام ظالمانه دلیل دیگری بر خباثت و اهداف ضد انسانی و ضد وطنی فریب خوردگان و دشمنان این مرز و بوم است، اما گویا از تاریخ نیاموخته اند ک اینگونه بی‌رحمی‌ها به جای آنکه هراس و تفرقه در مردم ایجاد کند بر وحدت و همبستگی ملی و قومیتی می افزاید و سد ستبر مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر تروریست ها و حامیان آنان استوار تر میکند، به کوری چشم آنان ملت ایران راه شرافتمندانه و افتخار آمیز خود را ادامه خواهد داد و مانند گذشته بر همه ی دشمنی ها فائق خواهد آمد.

انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۵۸ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار شهدا و نیز ملت شریف ایران این حادثه تروریستی را به شدت محکوم میکند و تسلا و همدردی خود را عرض میکند.

در این بیانیه آمده است، از دستگاه های مسئول اطلاعاتی و امنیتی می‌خواهیم با سرعت و دقت عوامل و دنباله‌های این حادثه تروریستی را شناسایی، دستگیر و آنان را به سر پنجه مقتدر قضائی کشور بسپارند.